KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835401
nr 1383 5401
Elsa Mårtensson
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Elsa Mårtensson, Gård, höns. Signerad. Olja på duk, 60x80, yttermått inklusive ram: 74x94 cm
Elsa Mårtensson, svensk konstnär född i Malmö 1918.
måndag 8 mars 2021
kl 18:45:53
Elsa Mårtensson
Läs mer om Elsa Mårtensson